Mezinárodní výstava (CACIB)

Ljubljana - Slovinsko (Slovenia) - 28. března  2004

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

BIS - vítězný kerry blue terrier paní Evy Neduchalové z České republikyÚčast téměř tisícovky psů (433 ze Slovinska, 231 z Itálie, 93 Chorvatsko, 65 Rakousko, 55 z Čech, 44 z Maďarska, 14 ze Slovenska ...) a řada zahraničních rozhodčích zvučných jmen (Hans W. Müller - CH, Javier Sanchez - E, Willemine van Deijl - B, Otto Schimpf - A, Karel Hořák a Josef Němec - CZ ...), to byla dvoudenní mezinárodní výstava v Ljubljaně. Na přespání jsme po cestě dlouhé 730 - 750 kilometrů (tam přes Linz, Graz a Maribor, zpět přes Klagenfurt, Graz, Vídeň a Jihlavu) zvolili opět hotel Park nedaleko výstaviště. Všechno tu bylo prima - přijatelná cena, velká postel, dobrá snídaně i večeře v hotelové restauraci, venčení bez problémů, dostatek světla na pokoji atd. Jen pevná sprcha nad sprchovým koutem, nebyla pro nutné koupání tím pravým ořechovým. Ale můj manžel to zvládl zase na jedničku.

Orchidea Orca od ChlpíkůCody z HaliparkuDo Ljubljany jsem psy přihlásila výhradně kvůli rozhodčímu. Štefan Šinko moje psy ještě nikdy neposuzoval a tak jsem byla dost zvědavá, co jim řekne. Průběh posuzování naprosto odpovídal tomu, co o výstavách tvrdím od začátku. Všechno je pokaždé otevřené a cokoliv může dopadnout jakkoliv. Většinou vyhraje nejlepší pes, občas k prvenství přispěje umění vystavovat, občas obličej nebo jméno handlera, občas "zvítězí" vyšší diplomacie. Tak to bylo, je a bude a je třeba s tím kdykoliv počítat. 

S výkony svých pejsků jsem byla spokojená a s jejich krásnými posudky také. Cody byl bezchybný, Akim se zjevně dobře bavil a Gesce by se býval líbil o něco větší kruh, aby si pořádně zaběhala. Vítězství v plemeni dostal Lovely Boy vedený handlerem Gregorem Nemanicem. Akim a Gessi očekávají piškoty. Po skončení posuzování v našem kruhu jsem vzala Gesku s Akimem na vodítka a zeptala se jich, zda mají chuť si zaběhat ve finále alespoň v páru. Best in show mělo i netradičního diváka - zpod stolu soutěže pečlivě sledoval erdelteriér paní rozhodčí Silvie Radnetter. Evidentně jí měli, což dali svým veselým tréninkovým výkonem najevo a tak jsem došla pár přihlásit. V poledne nás byla na listině přesně desítka a to samozřejmě ještě nebyli všichni. Zažertovala jsem si s paní v pokladně na téma, zda nám startovní číslo deset přinese štěstí. A světe div se, stalo se a Akim s Gessi páry opravdu vyhráli. O jejich prvenství rozhodl slovinský rozhodčí Rajko Rotner a stali se jedinými číňánky na stupních vítězů na této výstavě. Největší radost nám ale udělalo prvenství českého kerry blue teiréra, vítěze prvního dne výstavy, v Best in Show a to rozhodnutím pana Müllera, prezidenta FCI, nad anglickým buldokem. Krásná výstava měla pro Českou republiku a její kynologii ještě krásnější tečku.

Čínský chocholatý pes - Chinese Crested Dog
Posuzoval: Stefan Šinko (Slovenia)

P-TD

Debussy de Gabritho

Debussy de GabrithoVN

Thoma

 

Magic Carpet´s Diamond

Magic Carpet´s DiamondVN1

Bregenzer

P-TM

Dios z Haliparku

neúč.

Blümel

P-Mz

Zholesk Truffaldino

Zholesk TruffaldinoV2, res. CAC

Thoma

 

Cody z Haliparku

Cody z HaliparkuV1, CAC, res. CACIB

Brychtová+Jansová

P-TO

You´re my Man of Honeycroft

neúč.

Blümel

 

Lovely Boy od Chlpíků

Lovely Boy od ChlpíkůV1, CAC, CACIB, BOB

Bregenzer

P-TS

Akim Hvězda z Podmok

Akim Hvězda z PodmokV1, CAC

Brychtová

F-TM

Curry Powder de Gabritho

Curry Powder de GabrithoV1, Prvak mladich

Thoma

 

Cinnamon Showgirl de Gabritho

neúč.

Thoma

F-Mz

Bohemian Supreme di Gabritho

Bohemian Supreme di GabrithoV2, res. CAC

Thoma

 

Orchidea Orca od Chlpíků

Orchidea Orca od ChlpíkůV1, CAC, CACIB

Bregenzer

F-TS

Gessi Modrý květ

Gessi Modrý květV1, CAC, res. CACIB

Brychtová

Páry / Couples - 1. místo - Ich. Akim Hvězda z Podmok + Ich. Gessi Modrý květ - maj. BrychtováPáry / Couples - 1. místo - Ich. Akim Hvězda z Podmok + Ich. Gessi Modrý květ - maj. Brychtová

  29.03.2004 - Brychtová, Foto: Brychta - Akim + Gessi - foto archiv

l