Mezinárodní výstava (CACIB)

Oberwart - Rakousko (Austria) - 18. července 2004

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Do tabulek úspěchů se zapíše i účinkování stanice z Haliparku v Oberwartu. Zvítězili jsme před 9! člennou skupinou německých ovčáků a před velškorgi.Výstavní haly v Oberwartu už známe jako své boty. Kruh s naháči se nachází pokaždé v hale číslo tři a v jednom z pavilonů probíhá výstava koček. Další hala je věnována stánkům s chovatelskými potřebami, mezi nimiž jsem letos našla i americký kalendář s číňánky na rok 2005.

Původně avizovanou rozhodčí paní Petik nahradila jiná posuzovatelka nám chvíli trvalo, než jsme se dopátrali, o koho jde. Dvacet dva číňánků různého složení nabídlo zajímavou a poučnou podívanou, stejně jako posuzování nevšední výsledky. Pevně doufám, že si znovu vzpomenete, že každá výstava je jiná, kdokoliv může kdykoliv porazit kohokoliv a při dnešní konkurenci má šanci téměř každý. Tak se toho držte a jezděte také!

V mezitřídě psů se sešel Eso pro změnu s Flipem a rozhodování mezi nimi bylo hodně těžké. Nakonec zřejmě rozhodly větší výstavní zkušenosti Esa, který to pod vedením Lenky dotáhl až na svého prvního CACIBa, když porazil Lovely Boye od Chlpíků, což je docela cenný skalp. Gessi, která paní rozhodčí připadala na fenu "příliš mohutná", dala prostor Belisce a Orchidey, pořadí si proti předchozímu dni prohodil také Akim s Hopkirkem.

Cody z Haliparku zvítězil v juniorhandlingu s rakouskou handlerkou Sandrou Burger, kterou viděl chvilku před soutěží samotnou. Nechal za sebou i afgánského chrta!Do odpolední soutěže v juniorhandlingu jsem rakouské handlerce Sandře Burger půjčila Codyho z Haliparku. Sháněla jakéhokoliv světlého psíka a štěstí se usmálo na Codyho. Ačkoliv se předtím nikdy neviděli, padli si do oka a když jsem Sandře těsně před soutěží načesaného pejska předávala i s informacemi o jeho dosavadní výstavní kariéře, bylo vidět, že je docela překvapená. V soutěži s docela silnou konkurencí jim to moc slušelo a nechali za sebou i největší konkurentku s afgánským chrtem! Z vítězství jsem měla velkou radost a Cody zjevně také. Jeho povaha je skvělá, protože takové zkoušky s nečekaným předáváním do rukou jiných handlerů, unese jen nemnoho čínských naháčů (nemyslím ty, kteří jsou na změny lidí kolem sebe zvyklí z velkých kennelů, ale myslím číňánky domácí a gaučové).

Dvě vítězství na mezinárodních výstavách ve dvou zemích za jediný víkend. Není to sen?Do chovatelských skupin jsme nastupovali k rakouské rozhodčí mezi skupiny např. 9 německých ovčáků, šesti flanderských bouvierů, havanézů, brabantíků a já nevím jakých ještě. Jak se nám povedlo vyhrát i tuhle soutěž, nemám zdání, ale radost je to samozřejmě veliká a propagace naháčků dobře viditelná. Po výstavě jsme se rozloučili s italským majitelem Flipa (ten už má také CACIB a CAC z Itálie!) a vrátili se zpět do Szombathely, prožít poslední odpočinkový večer před náporem, který nás teď čeká. Doma vrhy G a H, Angelika Nezkrotná markýza čeká miminka každým dnem, Codýsek pojede soutěžit do Boleslavi na národní výstavu atd. Přejeme vám všem pohodové léto.

  Chinese Crested Dog
Posuzovala: Annamaria Tarján (Maďarsko - Hungary)

Class Name Results Owner

P-TM

Dark Commander de Gabritho

VD

Dechat

 

First Sampan Gavany´s Bohemia

V4

Dechat

 

Magic Carpet´s Darling Jay

Ob04_MCDarlingJay6627.jpg (27255 bytes)V1, Jugendbester, BOB

Klima

 

Magic Carpet´s Callahan

V3

Rabel

 

Magic Carpet´s Diamond

Ob04_MCDiamond6620.jpg (21286 bytes)V2

Bregenzer/Kaurek

P-Mz

Eso z Haliparku

Ob04_EsozHaliparku6641.jpg (28817 bytes)V1, CACA, CACIB

Markovičová

 

Flip z Haliparku

Ob04_FlipzHaliparku_6638.jpg (28716 bytes)V2, res. CACA

Mauro

P-TO

Cody z Haliparku

Ob04_CodyzHaliparku6646.jpg (25629 bytes)V2, res. CACA

Brychtová/Jansovi

 

Lovely Boy od Chlpíků

V1, CACA, res. CACIB

Bregenzer/Kaurek

P-TS

Akim Hvězda z Podmok

V1, CACA

Brychtová

 

Family Song´s Hopkirklachesis

V2, res. CACA

Dudáš

 

Razzmatazz War Paint

VD3

Klima

F-TD

D´Czarnuszka Poarott

VN

Thoma/Rhein

 

Magic Carpet´s Eternity Suduction

Ob04_MCEternitySuduction_66.jpg (25037 bytes)VN

Klima

F-TM

Aiki Haneli

VD2

Macher

 

Magic Carpet´s Butterfly

VD1

Klima

F-Mz

Elizabeth z Haliparku

V2, res. CACA

Markovičová

 

Orchidey Orca od Chlpíků

Ob04_OrchideyOrcaChlp6687.jpg (31792 bytes)V1, CACA, CACIB

Bregenzer/Kaurek

F-TO

Bellissa z Haliparku

V1, CAC, res. CACIB

Brychtová/Krausová

 

Brenthill Gavany´s Bohemia

V2, res. CACA

Thoma/Rhein

F-TS

Gessi Modrý květ

V1, CACA

Brychtová

 

Sunshine Reggae Zikkurat

abs.

Antczak

Najít báječné majitele k naším štěňátkům je veliká radost! Díky Lenko a Jardo, díky paní Krausová!Finálové soutěže:
1. místo juniorhandling - Sandra Burger (Austria) + Cody z Haliparku (CZ)
1. místo chovatelská skupina "z Haliparku" / 1st place breeders group - "z Haliparku" 

19.07.2004 - Brychtová

 

To je život ...
Aris Havelka CS
Aris Havelka CSNejen věci radostné život přináší - po našem návratu domů mi v pondělí v podvečer zemřel v náručí náš 14letý malý knírač pepř a sůl Aris Havelka CS. Nikdy na něj nezapomeneme!

Arísek byl naše domácí sluníčko, věčně veselý, hravý, všetečný, chytrý. Právě on nám vychovával naše první štěňátka naháčů, když byla jejich maminka unavená, učil je všechno potřebné, ležel s nimi v košíčku a nechával se trpělivě okusovat malými nahatými zbojníky. I přes svou nespornou krásu a eleganci knírače nebyl uchovněn, chyběly mu dva zoubky M3, ale jinak prošel bonitaci s čistým kódem, ideální velikostí a skvělou povahou. Miloval aportování a jakoukoliv zábavu a legraci. Patřil k vysoce elegantní linii kníračů "Olkar", přes otce na Ich. Nika Olkar CS a po matce Afra Stajika CS na Ich. Benn Zoenal CS x Querry Olkar CS.

Psí ráj má zase o jednoho obyvatele víc a nám navždy zůstane v srdci kousek prázdného místa.

Libuška a Hanuš Brychtovi
Ája Havelka CS (Ariskova sestra) a čínští naháči z Haliparku