Mezinárodní výstava (CACIB)

Verona - Itálie (Italy) - 27. listopadu  2004

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Judge: Franco Ferrari (It), BOB - Cyprian Jarní louka, owner: Pietro Pattini, ITV Itálii jsem byla na výstavě zatím jen jednou a to na Světové výstavě v Miláně v roce 2000 (Italové pořádali i evropskou výstavu v Ženevě v roce 1998). Až letos mě sem život zavál znovu. Italský šampionát předepisuje 6 čekatelství CAC z různých typů výstav (speciální, národní, mezinárodní), přičemž mezitřída není vypisována a CAC se zadává jen ve třídě otevřené (juniorský šampionát ani tituly tady nevedou). Zato ale neexistuje žádné omezení časem. Moje rozhodnutí, že Cody tento šampionát plnit nebude, zůstává beze změny, ale jako možnost, poznat další prostředí a rozhodčího, se výstava ve Veroně tak nějak hodila. S kamarádkou jsme si užily báječný den, skvěle se pobavily a shodly se, že příště zase "zaskočíme" (850 kilometrů z Prahy). Italové jsou milí a přátelští, výstava probíhala s jejich zřetelným temperamentem a o perličky nebyla nouze.

Hned po ránu se nás pokusili pořadatelé donutit k opětnému uhrazení výstavních poplatků, přestože platba odešla poštou včas a v obálce s doklady našich psů byl uložen její útržek s dokladem o převzetí platby italským sekretářem. Prostě nám sdělili, že úhrada složenkou přes poštu je v Itálii neakceptovatelný způsob, že nám peníze vrátili, že jim je pošta nevydala a podobně. Jen díky ochotnému chovateli kníračů, z něhož se vyklubal opravdu báječný chlapík, díky jeho angličtině a všímavosti mé kamarádky jsme se po téměř 45 minutách dopracovali k vydání výstavních čísel bez dalšího placení. Budiž vám to poučením, že bez kopií dokladu o úhradě se do Itálie nemáte vydávat a při podobném problému musíte prověřit všechno, co se prověřit dá a nedat se.

Cody z HaliparkuV katalogu se pak u Codyho údajů skvělo jméno majitele v podobě příjmení mé kamarádky, neboť platba pro dva různé psy přece přišla odtud... V katalogu byla k vidění čtyřčlenná sestava číňánků, ale nakonec dorazili jen tři. Když jsem viděla po ránu katalog, předepsala jsem si do něj rovnou výsledek a dlužno říct, že jsem se nezmýlila. Příjemného a veselého pana rozhodčího Ferrariho potkávám na řadě zahraničních výstav pravidelně. Ke psům se chová báječně, stejně jako k majitelům. Mohli jste ho zažít na MVP i v naší republice, v Praze 2001. Cody jel do Itálie s rizikem, že potká-li našeho Flipa z Haliparku (i když mi pan Mauro se smíchem předem řekl, že do Verony opravdu, ale opravdu nepojede) nebo jiného konkurenta z Itálie, nemá šanci. Naháčka ve své třídě potkal, Flip to nebyl, ale český původ a italského majitele měl. Cyprian Jarní louka (Hooffy Modrý květ x Gazela Fialka od Chlpíků), který se do Itálie dostal přes Rakousko prostřednictvím paní Thomy a podle vyprávění poněkud zajímavě, tu našel hodného pánečka i dalšího nahatého kamaráda. Panu rozhodčímu se líbili oba pejskové, jen, jak řekl, na jeho osobní vkus, by mohl mít Cody poněkud delší srst. V tu chvíli bylo jasné, kam padne vítězství v plemeni a nepomohlo by nic, ani kdyby Dareia chodila v kruhu jako baletka.

Kamarádka Janička pak skvěle uspěla se svou krásnou afgánkou, když získala nad italskou konkurentkou CAC a CACIB, ale o BOB, na který měla také dostatečné kvality i předvedení, už se s italskou konkurencí rovnocenně bojovat nedalo. Na závěr jsme si daly kávu s grappou a po vřelém rozloučení s italskými přáteli se vydaly se na cestu k domovu. Tak zase někdy v Itálii na viděnou...

Chinese Crested Dog
Posuzoval: Franco Ferrari (Itálie - Italy)

P-TO

Cody z Haliparku (PP)

Ver04_CodyzH.jpg (43954 bytes)V2, res. CAC, res. CACIB

Brychtová, CZ

 

Cyprian Jarní louka (HA)

Ver04_CyprianJL.jpg (38895 bytes)V1, CAC, CACIB, BOB

Pattini, IT

F-TO

Bohemian Supreme di GabriTho (HA)

abs.

Thoma, A

F-TM

Dareia Shire Pazzda (HA)

V1

Linhart, CZ

Perro sin pelo del Peru - medio
Posuzoval: Antonio di Lorenzo (Itálie - Italy)

F-TO

Caqueta Illapa Pazzda

V1, CAC, CACIB, BOB

Linhart, CZ

27.11.2004, Výsledky - Brychtová, foto: Koblížková